День української писемності та мови

Свято встановлено 9 листопада 1997 року, коли Президент України Леонід Кучма на підтримку ініціативи громадських організацій та з урахуванням важливої ролі української мови в консолідації українського суспільства видав Указ № 1241/97 «Про День української писемності та мови». Цього ж дня православна церква вшановує пам'ять святого преподобного Нестора-літописця.

9 листопада 2010 року до Дня української писемності та мови у вітальні бібліотеки УАБС відбувся виховний захід, який був ініційований кафедрою соціально-гуманітарних дисциплін, зокрема завідуючим кафедрою професором Мозговим І.П. та доцентом кафедри Кулішенко Л.А. Захід мав промовисту назву: «О мова вкраїнська!.. Хто любить її, той любить мою Україну». Слова відомого українського поета В.Сосюри стали лейтмотивом заходу.

Учасники події – студенти 3 курсу обліково-фінансового факультету – розкрили історію свята, проаналізували етапи розвитку української мови та її сучасний державний статус. У гумористичній формі було викрито суржик як просторіччя української мови, визначено його негативний вплив у сучасному суспільстві та необхідність уникання цього мовного явища. Студенти показали красу, багатство, милозвучність української мови шляхом декламування віршів, висловів відомих людей та виконання пісень.

День української мови та писемності – це привід задуматись над сенсом рідної мови, гостро відчути особисту відповідальність за неї. У цей день варто вкотре нагадати собі, що рідна українська мова є тільки тоді, коли нею говорить українець. На наше глибоке переконання мета заходу була досягнута – і учасники, і гості переосмисли власну поведінку як носіїв мови у щоденному житті. Кожен зрозумів, що необхідно говорити українською мовою, шукати українське друкарське слово, радіо- і телепрограми, українськомовне товариство, тобто розкривати джерела глибокого націоналізму у власній душі.